Historia

Siostry Służebniczki przybyły do Tylicza 10 września 1903 roku i na polecenie ks. biskupa Wałęgi otworzyły pierwszą szkołę polską w Tyliczu. Prowadziły ją z wielkim poświęceniem przez długie lata pod zaborem austriackim i w pierwszych latach odrodzonej Polski. Siostry opiekowały się również chorymi w parafii i posługiwały w kościele. Początkowo mieszkały u Pani Chowańcowej. Od 6 października rozpoczęły również nauczanie dzieci  w wieku przedszkolnym na plebani.

  Poświęcenia pierwszej Ochronki dokonał ks. Dziekan Józef Żabecki z Nawojowej 21 października 1909 roku. Podczas okupacji Ochronkę zamieniono na przedszkole „Caritas.”

  Budynek w którym obecnie mieści się Ochronka ( Niepubliczne Przedszkole SS NMP NP ) został oddany do użytku i poświęcony 14 maja 2011 roku, przez ks. proboszcza – prałata Mariana Stach.


Motto Bł. Edmund Bojanowski

Motto Bł. Edmund Bojanowski

"Dzieci, jako najdroższy skarb Pana Jezusa, niechaj z miłością pielęgnując, dokładając wszelkich starań, aby w młodziutkie umysły wkorzenić gruntowne poznanie Chrystusa i miłość Boga."


BuY